У селі Руда навчились утеплювати вікна

06.08.2014 Розділи: Новини

ruda00115 липня 2014 року у селі Руда Любомльського району вчилися утеплювати вікна. Під керівництвом експертів громадської організації «Екоклуб» утеплено вікна у одному з класів школи-дитсадка. Сільський голова погодилася забезпечити утеплення решти вікон школи за цією технологією.

Як і в більшості українських шкіл, у Руденському НВО існує проблема тепловтрат, що призводить до низької енергоефективності. Обмеженість місцевих бюджетів не дозволяє реалізувати дороговартісні заходи з утеплення. Виходом стала технологія, за якою Екоклуб утеплив вікна у вже більш ніж 20 громадських закладах.Про неї детальніше розповів координатор з енергозбереження Ілля Єременко, який керував утепленням вікон у Рудській школі.

Сонячний колектор на подвір*ї Тетяни Горайчук

Сонячний колектор на подвір*ї Тетяни Горайчук

«Технологія, яку ми використали для утеплення вікон у Руді, походить зі Швеції та є дуже простою у застосуванні, – коментує Ілля. – Вона пристосована до наших кліматичних умов та є прикладом того, як можна замість дорогих металопластикових вікон ефективно користуватися уживаними дерев’яними. Особливість технології полягає у заповненні простору між коробкою та віконною рамою спеціальною силіконовою стрічкою. Також силіконовий ущільнювач наноситься під скло, яке притискають новими штапиками. У поєднанні із заміною несправної фурнітури та битих шибок це все разом дозволяє підвищити зимову температуру в приміщенні на 2-3 градуси.

Ідея утеплити вікна сільській школі виникла у мешканки Руди Тетяни Горайчук. Вона активно співпрацювала з Екоклубом у рамках проекту «Увімкни сонце – живи комфортно», що підтриманий Євросоюзом. Проект передбачає навчання мешканців сіл утепленню власних помешкань та спорудженню сонячних водонагрівачів. Одна з таких установок стоїть і у Тетяни на подвір’ї. «Сонячний колектор було зібрано та запущено близько місяця тому. Він стоїть біля будинку та використовується як літній душ, – розповідає пані Тетяна. – Одразу після його встановлення ми вимкнули бойлер, тому зараз використовуємо лише воду, нагріту від сонця. Її вистачає як для особистих, так і побутових потреб усієї родини. За попередніми підрахунками, це уже дозволяє зекономити нам половину коштів, які раніше ми витрачали на оплату електрики для бойлера».

Сонячний колектор на подвір'ї Тетяни Горайчук

Ілля Єременко проводить тренінг та допомагає практично утеплити одне із вікон

Громадська організація Екоклуб готова надавати громадянам консультації щодо утеплення будинків та спорудження сонячних водонагрівачів, в тому числі безкоштовно надіслати публікації на ці теми. Це ж стосується і утеплення вікон у громадських закладах.

Контакти:
Інни Белаш, прес-секретар ММГО «Екоклуб», press at ecoclubrivne.org, 0961265788

Tweet