Полтавців вчили споруджувати сонячні колектори та правильно утеплювати домівки

11.10.2014 Розділи: Медіа, Новини

max_babaev_lecture1Працівники Національного екологічного центру за участі активістів «Вуличного університету» Полтави провели лекцію на актуальну тему альтернативних ресурсів енергії

Вчора, 4 жовтня в арт-пивниці «Сто доріг» відбулася лекція на тему так званої «зеленої» енергетики. Лектором виступив працівник Національного екологічного центру Максим Бабаєв.

В умовах енергетичної залежності від Росії та Європи питання альтернативних джерел енергії набуло особливої актуальності. Ті ресурси якими наразі користуються українці (газ, атомна чи теплова енергія тощо) є недосконалими оскільки вони вичерпні і дорого обходяться. І справа не лише у фінансовій дороговизні, трагедії викликані необережним поводженням з такою енергією призводять до масштабних катастроф (Чорнобиль, Фокусіма, тощо), тож задля економії і безпеки варто звернути увагу на природні енергетичні ресурси, які є і дешевшими і відновлюваними.

Лектор розділив свою доповідь на дві частини, теоретичну і практичну. У першій Максим Бабаєв розповідав про різні природні енергетичні ресурси, та способи їх використання, зокрема наголосив на тому, що найдешевшим джерелом електроенергії у світі є вітер. Тож використання роторних або звичайних вітряків в Україні на виробництві чи для освітлення житлових будинків могло б стати у нагоді українцям, особливо у сільській місцевості.

max_babaev_lecture2

У практичній частині лектор Максим Бабаєв за допомогою схем і відео-презентацій розповів слухачам про те, як в домашніх умовах будувати сонячні колектори та теплообмінники, а також ознайомив з правилами їх встановлення.

Лектор зазначив, що питаннями енергозбереження в Україні не опікується жодна політична сила.

«Дехто про це говорить, як наприклад Яценюк, проте насправді цим питанням не займається ніхто крім екологів та громадських активістів.» — говорить Максим Бабаєв.

Владислав ВЛАСЕНКО, «Полтавщина»

Tweet