У Городищенській виправній колонії №96 продемонстрували сонячний колектор

09.07.2014 Розділи: Медіа, Новини

kolonia0014 липня 2014 року керівництво Городищенської виправної колонії №96 продемонструвало результати роботи сонячного колектора для нагріву води, якого зібрали власноруч. Сонячна установка, площею 10 м. кв., нагріває 800 л. води за сонячний день для миття посуду в їдальні колонії. Це заощаджує половину енерговитрат їдальні.

Раніше для нагріву води колонія використовувала дрова та вугілля. Відповідно, затрачалися час та ресурси на його пошук, закупівлю і транспортування. Наразі умови стали комфортнішими, адже сонячна енергія є безкоштовною, екологічно чистою і тепер доступною в установі.

Сонячний колектор, встановлений на фасаді їдальні колонії, коштує близько чотирнадцяти тисяч гривень. П’ять тисяч гривень на витратні матеріали були надані Екоклубом у рамках проекту «Увімкни сонце – живи комфортно». Решту необхідного для виготовлення колектора забезпечила колонія.

«Над установкою для використання сонячної енергії були залучені 7 працівників колонії та ув’язнені. Результати уже видно: колектор помітно зменшив наші енерговитрати. У майбутньому плануємо встановити ще кілька колекторів для інших побутових потреб», – зазначив начальник Городищенської виправної колонії №96 Юрій Луцук.

«Бажання керівництва колонії знайти альтернативи для збереження енергоресурсів та практичний досвід Екоклубу стали ефективним вирішенням для зменшення енергоспоживання. Це хороший приклад того, як можна поєднати державні інтереси та охорону довкілля», – говорить Оксана Майборода, представник Екоклубу.

Довідково: Про можливість нагрівати воду сонцем керівництво Управління пенітенціарної служби Рівненської області дізналось від колег з Маневицької колонії. Там завдяки проекту встановили саморобний сонячний колектор влітку минулого року. Нагадаємо, що Екоклуб розпочав реалізацію проекту «Увімкни сонце – живи комфортно» у 2011 році з Маневицького району, де встановлено уже більше 20 сонячних установок у приватних домогосподарствах.

kolonia002
Начальник Городищенської виправної колонії № 96 розповідає журналістам про роботу сонячної установки

kolonia003
Посуд у колонії миють водою, нагрітою від сонця

kolonia004
Координатор проекту “Увімкни сонце – живи комфортно” Оксана Майборода

 

За детальнішою інформацією звертайтеся:

Інна Белаш
Прес-секретар ГО «Екоклуб»
Тел.: 0961265788
Джерело: ecoclubrivne.org

Tweet