Вікно можливостей

25.11.2014 Розділи: Новини

ecoclub_0979-300x229«У нашому районі 43 школи, і щозими їх потрібно обігріти», – розповідає заступниця голови Любомильскої райради Ганна Сачук. – «Газу в нашому районі немає, тому його подорожчання для нас нічого особливо не змінило. Проблеми є з температурою в школах взимку». Більшість шкіл району збудовані ще за часів Союзу, Зимою у різних класах однієї школи температура повітря може дуже різнитися: від 12 до 21 градусу.. Традиційно, грошей на утеплення немає. Що можуть в районі, роблять своїми силами: замінюють поступово вікна, вхідні двері, заклеюють вікна папером.

«Тому ми так зацікавилися пропонованою «Екоклубом» технологією. Вартість утеплення у 200-300 гривень за вікно – це значно менше, ніж поставити нові металопластикові. Крім того, дерево і для здоров’я краще», – коментує далі Ганна Василівна.

Результатом такої зацікавленості став тренінг з утеплення вікон для вчителів трудового навчання з усього району. Він відбувся 6 листопада у школі №3 в Любомлі, участь у ньому взяли 16 трудовиків. Нову технологію учасники випробовували на вікнах шкільної майстерні, два з яких і утеплили. Технологією утеплення вікон на тренінгу ділився координатор «Екоклубу» з енергоефективності Ілля Єременко.

За цим методом «Екоклуб» утеплив вже більше 20-ти соціальних установ. Технологія полягає у монтажі по у чверті рами спеціальної гумової стрічки, яка затискається, коли вікно зачиняють. Крім цього, знімаються старі штапики, а під нові закладається силіконовий герметик. При потребі утеплювальний матеріали прокладають також між стулками рами. Виконавши таке утеплення, можна взимку підвищити температуру у приміщенні на 2-3 градуси.

«Останніми роками всі бачать металопластик як панацею, але не все так просто. Дешеві “євро-вікна”, в купі з неякісним монтажем, дають гірші результати ніж старі дерев’яні. А якщо їх ще й утеплититак, як ми вчимо, отримаємо повноцінний замінник склопакета, який ще й вологу краще відводить з приміщення ніж металопластик» – розповів Ілля Єременко.

І в Любомлі, і в Екоклубі сподіваються, що цей тренінг стане початком тривалої та успішної співпраці, завдяки якій температура у школах району підвищиться хоча б до нормативних 18 градусів.

Tweet