Енергозбереження – це просто!

21.11.2014 Розділи: Новини

simple-energysaving14 листопада у Фрунзівському районі Одеської області відбувся круглий стіл «Енергозбереження – це просто!», присвячений проблемам енергозбереження та енергоефективності. У рамках заходу представниця Екоклубу Аліна Архипенко поділилася з фрунзівцями ефективними технологіями утеплення, спорудження сонячних колекторів для нагріву води, а також розповіла про те, які енергозберігаючі заходи слід вжити у побуті сьогодні, аби заощаджувати власні кошти та енергоресурси.

Присутні на круглому столі голови сільських та селищних рад Фрунзівського району, представники закладів соціальної сфери та інших державних та приватних місцевих організацій отримали корисні практичні поради щодо впровадження енергозбереження та використання сонячної енергії. Якісно втілені заходи із зовнішньої термомодернізації будівель сприятимуть збереженню тепла, зменшенню затрат на оплату енергоносіїв та створять комфортніші умови перебування в оселях чи громадських приміщеннях.

«У нинішній економічній та політичній ситуації в країні дуже важливо, аби максимально широке коло людей отримувало інформацію про те, як захистити власний будинок від холоду та заощаджувати при цьому кошти, – коментує організаторка круглого столу представниця МАМА-86-Одеса Лілія Гричулевич – За допомогою подібних заходів ми прагнемо обміну досвідом серед людей з інших міст та регіонів. Велику увагу ми приділили тому, аби показати ефективні та, водночас, прості і доступні кожному методи енергозбереження та навчити людей утеплювати свої оселі правильно».

Учасникам круглого столу «ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ – ЦЕ ПРОСТО!» також розповіли, як можна спорудити сонячний колектор для гарячої води з підручних матеріалів. Аліна Архипенко співкоординторка проекту «Увімкни сонце – живи комфортно» показала, що такі сонячні колектори вже ефективно працюють в багатьох приватних будинках, дитячих садочках, школах тощо. «Екоклуб» уже не перший рік навчає та допомагає встановлювати сонячні колектори, в основному у Волинській, Рівненській та Львівській областях, де місцевість здебільшого лісиста, а сонця не настільки багато як на півдні, – зауважила екоактивістка під час презентації сонячної установки для нагріву води. – Одеська ж область є прекрасним «сонячним плацдармом» для колекторів такого типу. Виготовивши сонячну установку за пропонованою технологією, кожна родина зможе забезпечити себе гарячою водою для побутових упродовж 7 місяців на рік».

На завершення круглого столу учасники висловили подяку за отримані знання та висловили сподівання, що співпраця між регіонами буде лише поглиблюватися задля економічної та енергетичної незалежності України. Захід став можливий завдяки спільній роботі організаторів: громадської організації «Мама-86-Одеса», ГО «Екоклуб», Національного екологічного центру України (Київ), Одеського державного екологічного університету, Одеського регіонального інституту Державного управління Державної Академії Державного управління при Президентові України, Фрунзівської РДА, Фрунзівської районної ради та Агентства економічного розвитку м. Вознесенськ.

simple-energysaving2

Tweet