Відкритий ресурс про споруження сонячної системи та її моніторинг

25.12.2014 Розділи: Новини

heliosysСьогодні знайти інформацію про виготовлення сонячних колекторів своїми руками не є проблемою. Але більшість із них є простими рішеннями для забезпечення гарячою водою приватного будинку чи дачі у теплі місяці. Багатьох же цікавить досвід розробки системи, яка б забезпечувала ГВП та підтримувала систему опалення у приватному будинку.

Житель Одещини Віктор Гончарук – власник такої системи – створив сайт house4u.com.ua, де усі можуть подивитися на його досвід будівництва сонячного колектора. Але унікальність цього ресурсу в тому, що на ньому можна у режимі реального часу перевірити усі основні параметри геліосистеми, включаючи поточні показники та моніторинг продуктивності за весь час її роботи.

Частою реакцією на сонячні колектори у людей є невіра у їх ефективність, особливо у холодну пору року. Так от, система Віктора може нагріти воду всередині колектора до +40͒С навіть у пасмурний лютневий день! А у сонячний літній день температура порожнього колектора сягає +156͒С. Тобто, вода безперешкодно кипить. На момент написання цієї статті (грудень 2014 р.) система «переживає» найважчі часи, бо сонце низько над горизонтом і випромінює мінімум енергії. Оскільки запуск моніторингу геліосистеми відбувся лише восени цього року, у вас ще є можливість подивитись на її справжню роботу взимку! Найбільші сподівання у автора на роботу колекторів саме у лютому, березні та квітні. В ці місяці сонце вже досить активне, а от потреби в опалені ще є.

Варто зазначити, що лише один мідний абсорбер власник виготовив сам, хоча планував і далі продовжувати роботу над ще 9 такими ж. Але від однієї з фірм прийшла пропозиція недорого придбати абсорбери з дефектами (їх можна усунути самому), яку Віктор прийняв. Не дивлячись на цей факт, з саморобними поглиначами ефективність системи була б майже на тому ж рівні.

monitoring-solar

Щоб побачити особливості будови та роботи геліоколектора завітайте на сайт Віктора.

Онлайн моніторинг роботи геліосистеми: http://www.house4u.com.ua/show-live-data.php
Архів даних: http://www.house4u.com.ua/show-statistic.php
Допомогти проекту розививатися можна тут: http://www.house4u.com.ua/your-help.php

Tweet