Експерти: «Альтернативні джерела енергії дешевшають»

09.06.2014 Розділи: Медіа, Новини

yurbikЕксперти Національного екологічного центру України та Проекту ЄС «Увімкни сонце – живи комфортно» Юрій Урбанський, виконавчий директор, та Максим Бабаєв, асистент з енергетики, поділилися своїми міркуваннями та експертною думкою щодо перспектив сонячної енергетики в Європі та Україні.

Про умови успіху сонячної енергетики. Очевидно, що на півдні кращі умови для використання сонячної енергії, однак критичної залежності від географії немає. Німеччина, що розташована північніше України, активно і успішно використовує сонячну енергію. Скоріше варто говорити про інші фактори успіху. В Україні проект «Увімкни сонце, живи комфортно!» впроваджуюється у трьох українських містах: м. Погребище, в смт. Маневичі та у м. Татарбунари. Найбільш успішно сонячна енергетика впроваджується у північних Маневичах. В цьому районі повністю відсутній газ, і місцева влада вважає це своєю удачею, адже це робить їх незалежним від газопостачання та коливання цін. Влада завжди підтримувала подібні починання і ще до нашого проекту активно проявляла ініціативу у впровадженні технологій енергозбереження, вкладала кошти, шукала альтернативні види палива. Наразі в рамках проекту відбувається пошук можливостей встановлення сонячних колекторів у виправних установах, що забезпечить їхніх мешканців гарячою водою. Таким чином, сонячна енергетика може використовуватися будь-де, де є достатній стимул для її застосування.

Про мотивацію людей переходити на альтернативні джерела енергії. Встановлення сонячних колекторів потребує досить значних коштів, які виправдовують себе протягом певного часу. Враховуючи неадекватно занижені ціни на енергоресурси в Україні, такі витрати не є економічно виправданими для громадян. Підвищення цін на енергоресурси є серйозним поштовхом до використання альтернативних джерел. Дієвою мотивацією громадян також можуть бути проблеми із енергопостачанням та обмеження по споживанню, наприклад, слабкість електромереж у деяких районах.

Подорожуючи Європою важко не помітити велетенські вітряки та поля, зайняті сонячними панелями. В Україні також поступово з’являються масштабні проекти з будівництва вітряків – наприклад, в Миколаївській, Криворізькій областях. В рамках державної політики сприяння розвитку відновлюваних енергоджерел декілька років тому в Україні був прийнятий так званий «зелений тариф» – загальноєвропейський механізм, за допомогою якого стимулюється розвиток відновлювальної енергетики. Згідно із ним, на енергію, що була вироблена з альтернативних джерел, на певний період встановлюється вищий тариф, ніж на традиційну.

Джерело: eusew-ukraine.net

Tweet